Yeşil Kart Kayıt Sorgulama

Kategori : SGK, Sorgulama İşlemleri - Etiketler :, , , - Tarih : 01 Ocak 2014

1 ocak 2012 tarihinde sigorta sisteminde getirilen yeni sistem olan Genel Sağlık Sigortası ile birlikte Genel sağlık sigortası ve alt mevzuatına göre yeşil kartlılar vizesi devam edecektir. Ancak vizesi dolan vatandaşlar Genel Sağlık sigortasına geçecektir. Bu neden dolayısı ile de artık yeşil kart kullanılmayacak yerine GSS kullanılacaktır. Yeşil kartlılar gelir testi sonucuna göre yine sağlık sigortasından yararlanmaya ücretsiz yararlanmaya devam edeceklerdir.  Yeşil kart sorgulama yerine GSS sorgulaması yapılacaktır. SGK yeşil kart sorgulama bu şekilde yapılabilecektir.

yeşil-kart-sgk

SGK Yeşil Kart Sorgulama Nasıl Yapılır

 

Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetleri arasında yer almakta olan e-sgm uygulaması üzerinde T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, cilt numarası ve nüfusa kayıtlı olunan il bilgilerinin girilmesi gerekmektedir. Bu bilgiler doğru bir şekilde girildikten sonra sorgulama işlemi gerçekleştirilmeli ve açılan sonuç ekranı içerisinde SGK yeşil kart sorgulama yani GSS sorgulama işlemi için GSS tescil kaydı tespiti seçeneğine tıklanması gerekmektedir.

Yorumlar (3)
 • 25 Mart 2014 tarihinde yasin dalkılıç tarafından

  benim yesil.kartımın olup olmadıgımnı örnemek istiyorum

 • 28 Mart 2014 tarihinde seçkin uçar tarafından

  yeşil kartım var ama denizli devlet hastanesin de görünmüyo ne yapmam lazım

 • 02 Nisan 2014 tarihinde sgk (Yazar) tarafından

  Bulunduğunuz ilçe’ye ait en yakın SGK’ya uğramanız yeterli olacaktır. Durumu izah ettiğinizde görevli yetkililer size yardımcı olacaktır. Bunu ancak ilçenize ait SGK’larda çözebilirsiniz.

 • Yorum Yaz
  Ad Soyad :
  E-mail :
  Yorum :